Американські вчені створили невелику молекулу, яка пригнічує нейрони в скроневій частці мозку, винні у виникненні епілептичних нападів. При цьому молекула не вбиває нейрони, що дозволить в майбутньому медикам рятувати хворих від найпоширенішої форми епілепсії.
За словами Джеймса Макнамари з університету Дьюка, "ми сподіваємося, що ми зможемо використовувати цей препарат для лікування пацієнтів, які тільки що пережили серію тривалих эпіподібних нападів. Наші молекули повинні захистити їх від перетворення на повних епілептиків".
Макнамара і його колеги кілька років тому з'ясували, що причиною розвитку скроневої епілепсії, найпоширенішої і найнебезпечнішої форми подібних нападів, є порушення в роботі білка TrkB, чиї молекули покривають поверхню нейронів скроневої частки мозку. Надмірна активність цієї речовини змушує клітини синхронізувати імпульси і породжувати вогнище епілептичної активності, поява якого призводить до зникнення зв'язку з реальністю і короткочасної втрати пам'яті.
Винайдена молекула дозволяє блокувати білок, не викликаючи при цьому ніяких порушень у діяльності нервової системи. Дія молекули була перевірена на мишах, які страждають скроневою епілепсією.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили універсальні ліки від хвороб мозку. Дані ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.