Менше року тому американські дослідники заявили про те, що їм вдалося виростити в лабораторії "міні-мізки", схожі на мозок недоношеної дитини. Подібні органоїди дозволяють вченим ставити досліди на структурі, схожій на людський мозок, і вивчати головний орган центральної нервової системи. Разом з тим, на думку деяких учених, хоча ще не було доведено, що церебральний органоїд розвинув свідомість і став розумним, ризики занадто великі, щоб продовжувати подібні досліди.
"Ми вже спостерігаємо в органоїдах активність, яка нагадує біологічну активність у тварин. Якщо є якась імовірність того, що органоїд може стати розумним, ми не хотіли б перетнути цю межу. І ми не хочемо, щоб люди проводили дослідження в тій області, де є ймовірність несприятливого результату", - заявив директор лабораторії Green Neuroscience Елан Охайон.
За його словами, необхідно припинити всі дослідження в цій галузі, поки не буде доведено, що "міні-мізки" не стали розумними і не відчувають жах, перебуваючи поза тілом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Центру досліджень динаміки біологічних систем Riken в Японії змогли оживити мертвий мозок миші і підтримувати його функціонуючим протягом майже цілого місяця.