У дослідженні вчених взяла участь 2231 людина, 2018 з яких пройшли сканування за допомогою МРТ для того, щоб дізнатися об'єм білої і сірої речовини мозку. Середній вік добровольців становив 48 років, усі вони пройшли тести на пам'ять і абстрактне мислення. Щоранку у них вимірювали рівень кортизолу в крові.
У результаті вчені отримали показники, які продемонстрували, що високий рівень кортизолу співвідносився з гіршою пам'яттю і зменшенням сірої речовини лобової частки мозку. Кортизол - гормон стероїдної природи, який задіяний у білковому і ліпідному обміні, що також бере участь у розвитку стресових реакцій в організмі: підсилює серцебиття і підвищує артеріальний тиск.
Вчені підкреслюють, що сучасний ритм життя призводить до більшого стресу, а значить, впливає на когнітивні здібності. Для того, щоб запобігти негативному впливу на мозок, необхідно постійно вимірювати рівень кортизолу.
Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.