У своїй статті вчений звертає увагу на результати референдуму про вихід Великобританії з ЄС і президентських виборів в США, які, на його думку, були зумовлені невдоволенням громадян тим, що еліти "відсторонилися від них". Він підкреслює, що занепокоєння, викликане економічними наслідками глобалізації та прискоренням технологічних змін, абсолютно зрозуміле, оскільки вже зараз роботизація виробництва і розвиток штучного інтелекту скорочують кількість робочих місць.
"Інтернет і інші платформи дозволяють невеликим групам людей отримувати величезний прибуток при прийомі на роботу дуже малого числа людей. Це неминуче, це прогрес, але це також руйнує суспільство", - пише вчений.
Крім того, Хокінг підкреслює, що цифрові технології не лише створюють майданчики для спілкування, але і дозволяють багатим верствам населення демонструвати своє багатство, яке бачать і представники інших класів, у яких є доступ до смартфону. Це призводить до зростання кількості економічних мігрантів, які відправляються в міста або в інші країни в надії знайти там "картинку з Instagram".
Крім того, трансляція способу життя найбагатших верств населення призводить до посилення відчуття нерівності, що, на думку Хокінга, особливо небезпечно зараз, коли людство повинно діяти спільно перед лицем глобальних проблем.
Раніше Стівен Хокінг назвав чорні діри воротами в інші всесвіти. За його словами, інформація, яка потрапила у чорну діру, може бути переведена в свого роду "голограму" або вийти в альтернативний всесвіт. Однак він додав, що якщо увійти в чорну діру, то дороги вже не буде.