Стародавнє Сонце було гігантської зіркою і втрачало масу – вчені

Поділитися
Стародавнє Сонце було гігантської зіркою і втрачало масу – вчені Стародавнє Сонце було більш масивним, ніж зараз © NASA
За три мільярди років зірка втратила близько 3% маси.

Астрономи заявили про те, що в давнину Сонце було більше, ніж зараз, і інтенсивно втрачало свою масу. Висновки дослідників опубліковані на сайті arXiv.org.

За оцінками вчених, три мільярди років тому зірка втрачала близько 0,0000000000075 своєї маси кожен рік (близько 3% початкової маси за три мільярди років існування). У даний час даний показник значно нижчий і не суттєвий для визначення яскравості Сонця. На думку дослідників, втрата зірками маси призводить до того, що вони з часом уповільнюють своє обертання.

Це також означає, що в давнину світило було таким же яскравим, як і сьогодні, що дозволяє розв'язати парадокс слабкого молодого Сонця. Останній пов'язаний з неможливістю наявності чотири мільярди років тому на поверхні Землі і Марса рідкої води через нестачу енергії, що надходить від молодого світила, яке було на 20-30% тьмяніше, ніж в даний час (за умови збереження його сучасних розмірів і маси).

Ще одним поясненням парадокса молодого Сонця є наявність на Землі і Марсі щільних атмосфер, парниковий ефект якого забезпечив умови для наявності не їхній поверхні рідкої води.

Раніше NASA представило вражаюче тридцятихвилинне відео, на якому зображено Сонце в форматі Ultra HD. Відео показує активність на Сонці, недоступну для спостереження без спеціального обладнання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі