Китайські вчені заявили про те, що предки вовків полювали в зграях і дбали один про одного ще 1,2 мільйона років тому. До такого висновку дослідники прийшли, виявивши останки двох особин з серйозними ушкодженнями, які могли їх вбити. Але обидві особини вижили, ймовірно, завдяки допомозі родичів, повідомляє N+1.
У ході дослідження вчені зосередили свою увагу на кістках вимерлого виду Canis chihliensis, який, згідно з деякими гіпотезами, був віддаленим предком сучасних вовків. Хоча ці звірі були дрібнішими за своїх ймовірних нащадків, вони, судячи з будови зубів, вже стали мисливцями на велику здобич.
Вчені вивчили 200 кісток, які були знайдені в провінції Хебей. Їм вдалося знайти три кістки з явними слідами патологій. Дві зубні кістки зі слідами перенесеної інфекції належали одній особині, а зламана великогомілкова кістка, що була у двох місцях і потім частково зрослася - іншій.
Дослідники припускають, що перша особина зламала зуб на лівій частині щелепи, коли розгризали кістки. Травма зажила, але на її місці розвинулася сильна інфекція. Через це тварина чинила надмірне навантаження на праву сторону. В результаті зуби дуже швидко зносилися і розвинувся абсцес.
Друга особина зіткнулася з переломом задньої лапи. В руки палеонтологів потрапили обидві її великогомілкові кістки: ліва виявилася нормальною, а пошкоджена права була помітно товщою і коротшою. Крім того, на ній збереглися сліди кісткової мозолі. Як показує аналіз, кістка зрослася не в повному обсязі, тобто тварина загинула, не встигнувши одужати.
Перелом задньої кінцівки може позбавити тварину здатності полювати на термін від семи місяців до одного року. Ушкодження щелепи також заважає добувати їжу. Але одна з особин змогла відновитися після травми, а друга - померла в процесі її загоєння. Вчені вважають, що це свідчить про те, що родичі цих древніх вовків дбали про них, забезпечуючи їх їжею. Якби цього не відбувалося, тварини з такими сильними ушкодженнями загинули б.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університету Кента заявили про те, що жителі ущелини Олдувай в Танзанії, які населяли цю територію в період палеоліту (1,8-2 мільйони років тому), створювали кам'яні знаряддя праці під конкретні завдання. Той чи інший матеріал підбирався виходячи з його гостроти, міцності та ефективності.