Стародавні символи з Туреччини виявилися чимось дивовижним

Поділитися
Стародавні символи з Туреччини виявилися чимось дивовижним Вчені виявили найстаріший сонячний календар © Dr. Martin Sweatman
Ймовірно, це найстаріший сонячний календар у світі.

Вчені заявили про те, що позначки, нанесені на кам'яний стовп віком 12 тисяч років, виявлений у Туреччині, ймовірно, є найстарішим сонячним календарем у світі. Він був створений на згадку про руйнівний удар комети, повідомляє Phys.org.

Позначки у Гебеклі-Тепі на півдні Туреччини — стародавньому комплексі храмоподібних споруд, прикрашених майстерно вирізаними символами — можуть бути записом астрономічної події, що спричинила ключове зрушення у людській цивілізації.

Вчені вважають, що люди того часу могли записувати свої спостереження за сонцем, місяцем та сузір'ями у вигляді сонячного календаря. Він був створений для відстеження часу та зміни пір року.

Новий аналіз символів у формі літери V, вирізаних на стовпах у цьому місці, показав, кожен такий символ може відповідати одному дню. Завдяки такій інтерпретації вчені змогли виявити на одному зі стовпів місячний календар завдовжки 365 днів. Він складався з 12 місяців та 11 додаткових днів.

Для позначення дня літнього сонцестояння використовувався окремий символ – V, поміщений на шию птахоподібного звіра. Ймовірно, він уособлював сузір'я літнього сонцестояння на той час. Інші статуї поблизу що, можливо, представляють божества, було знайдено зі схожими V-подібними відмітками на шиї.

Вчені відзначають, що різьблення відбивало як місячні, і сонячні цикли. Можливо, воно є найраннішим у світі так званим місячно-сонячним календарем. Він ґрунтується на фазах місяця та положеннях сонця і на багато тисячоліть випереджає інші подібні календарі.

На думку дослідників, малюнки в Гебеклі-Тепі були зроблені для того, щоб зафіксувати падіння на Землю уламків комети в 10 850 році до нашої ери, тобто 13 тисяч років тому.

Передбачається, що удар комети поклав початок міні-льодовиковому періоду, що тривав понад 1200 років, знищивши багато видів великих тварин. Він також міг викликати зміни у способі життя та сільському господарстві, які, як вважається, пов'язані з народженням цивілізації невдовзі після цього у родючому півмісяці Західної Азії.

На іншому стовпі, знайденому на цьому місці, ймовірно, було знайдено символи, що відображають метеорний потік Тауриди, який, як вважається, породжують фрагменти комети. Він триває 27 днів і виходить із сузір'я Риб.

Відкриття підтверджує ідею про те, що давні люди могли записувати дати, використовуючи прецесію — коливання земної осі, що впливає на рух сузір'їв по небу — принаймні за 10 тисяч років до того, як це явище було задокументовано Гіппархом зі Стародавньої Греції в 150 році до нашої ери.

Раніше вчені знайшли підтвердження так званої ударної гіпотези пізнього дріасу, згідно з якою 12800 років тому в атмосфері Землі вибухнула комета, що призвело до падіння температури на планеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі