Дослідники з Гарвардської медичної школи провели дослідження, в рамках якого вивчили вплив різних екологічних і генетичних факторів на тривалість життя. У ході дослідження, вчені прийшли до висновку, що старіння не має якоїсь однієї молекулярної причини – це системний процес за участю комплексної біологічної мережі з декількома елементами. Результати роботи вчених були опубліковані в журналі Nature.
Для вивчення динаміки життя вчені побудували "Машину тривалості життя" з 50 планшетних сканерів, кожен з яких був підготовлений для проведення спостережень за 30 тисячами черв'яків у 800 чашках Петрі, і кожну годину знімав показання з 16 цих чашок. Після цього вчені склали криві, які відображали життя і смерть піддослідних черв'яків.
Виявилося, що старіння не має єдиного молекулярного механізму. Всі фактори – генетичні процеси або фактори навколишнього середовища – в рівній мірі задіяні в механізмі старіння. За словами керівника групи дослідників Ніколаса Страуструпа, є глибока взаємозалежність у фізіології організму: зміна одного аспекту спричинить зміни у всьому організмі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли білок, за допомогою якого можна буде зупинити старіння. Випробування на мишах підтвердили, що введення в організм "омолоджуючого" білка помітно покращує фізичний стан тварин. Також у літніх гризунів різко знижувалися шанси померти від серцевих захворювань. Дане відкриття дає людям надію на те, що вони зможуть жити довше.