Дослідження про стан розробки штучного інтелекту в світі 2018 року показало, що США, Китай і Європа тримають лідерство в цій сфері. При цьому дослідження в Китаї в основному зосереджені на застосуванні цієї технології в сільському господарстві, інженерії та технологіях. У Європі й Північній Америці фокус насамперед на гуманітарних і медичних науках.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи. За його словами, військові розробки в дослідженні не враховані, оскільки є закритими. Але загалом пріоритети очевидні: Китай передусім інвестує в економічний розвиток, Європа й Північна Америка - в соціальний розвиток.
"Політико-соціальні моделі держав безпосередньо впливають на напрям розвитку технологій, - зазначає дипломат. - Проте справжня битва за світ розгорнеться між США і Китаєм. Занурена в стабілізацію себе самої Європа (не ЄС, а саме Європа) залишає світову арену як експансивний глобальний гравець. Остаточно списувати Європу зі світового рахунка зарано. Але й виставляти їй нові рахунки сенсу вже мало".
Детальніше про нові перспективи світу читайте в статті Дмитра Кулеби "Світовий перехід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".