SpaceX знизить яскравість супутників системи Starlink

Поділитися
SpaceX знизить яскравість супутників системи Starlink Супутники Starlink можуть створити перешкоди для астрономів © youtube.com
Спостерігачі за зірками побачили незвично яскраві сузір'я супутників.

Виконавчий директор SpaceX Ілон Маск заявив про те, що компанія зменшить яскравість супутників своєї системи Starlink. Раніше спостерігачі за зірками зі всього світу помітили незвичайні яскраві сузір'я, утворені супутниками на низькій орбіті, повідомляє ВВС. Стурбованість тим, що супутники можуть заважати науковим спостереженням, висловлювали і астрономи.

У відповідь на питання про надмірну яскравість супутників Маск заявив про те, що вона була пов'язана з кутом нахилу сонячних панелей апаратів і компанія "зараз це виправляє".

Ці супутники також особливо яскраві через близькість до Землі. Великі супутники зазвичай запускають на більш високу орбіту супутники з низькою орбітою зазвичай менші. Крім того, у апаратів Starlink є широкі плоскі панелі, які відбивають світло.

SpaceX працює над "завісою", яка зменшить відображення світла супутниками, які будуть доставлені на орбіту в ході подальших запусків. Астрономи вважають, що видимість і яскравість супутників для них зараз є не такою великою проблемою, як стане після того, як сузір'я почне функціонувати.

На даний момент апарати знаходяться на "паркувальній орбіті", але протягом наступних декількох місяців вони використають бортові двигуни, щоб рухатися далі від Землі і повернути сонячні панелі до Сонця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Перші 60 супутників системи були запущені в травні 2019 року. Вони будуть працювати на орбітах від 328 до 580 кілометрів. Всього SpaceX планує запустити 12 тисяч інтернет-супутників, вона також попросила дозвіл на запуск ще 30 тисяч.

Астрономи висловили стурбованість запуском 12 тисяч супутників системи Starlink. Після того, як супутники піднімуться на робочу орбіту, їх не можна буде помітити неозброєним оком, але вони можуть перешкодити наземним астрономічним спостереженням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі