Компанія SpaceX планує, що її корабель Starship здійснить перший орбітальний політ уже в грудні, повідомляє Reuters з посиланням на представників NASA. Очікується, що вже протягом наступних кількох років космічний корабель компанії зможе доставити американських астронавтів на Місяць.
Грудневий політ стане тестом для всієї системи. 70-метровий прискорювач Super Heavy має запустити на орбіту 50-метровий Starship. Прискорювач повернеться на Землю, а корабель проведе на орбіті 90 хвилин і приводниться біля узбережжя Гаваїв.
За словами Марка Карасіча, який відповідає за розробку місії «Артеміда», заплановано чотири запуски Starship, перший з них – на першу половину грудня.
Разом з тим, політ може відбутися пізніше через наземні випробування та перевірки регуляторами. Федеральне управління авіації США (FAA) ще не видало дозволу на політ ракети. FAA ухвалить рішення про надання SpaceX ліцензії «тільки після того, як SpaceX надасть всю інформацію, що залишилася, і агентство зможе повністю її проаналізувати», заявив у понеділок представник управління.
SpaceX сподівалася провести орбітальний політ Starship ще влітку минулого року, але була змушена перенести його через затримки у розробці та схваленні з боку регулюючих органів.
Starship розробляється як корабель для доставки вантажів та людей на Місяць, Марс та інші об'єкти далекого космосу. NASA вже уклало з компанією контракт на доставку за його допомогою людей на Місяць у рамках програми "Артеміда".
Апарат складається з двох повністю багаторазових елементів: прискорювача першого ступеня під назвою Super Heavy та космічного корабля заввишки 50 метрів, відомого як Starship. Обидва будуть оснащені двигуном Raptor наступного покоління від SpaceX – шість для Starship та близько 30 для Super Heavy.
У ніч проти 6 травня минулого року SpaceX успішно провела випробувальний політ прототипу Starship. Корабель повторив програму випробування прототипів Starship SN8 і SN9, які після суборбітального польоту розбилися під час посадки, а також SN10, який вибухнув через сім хвилин після успішної посадки через отримані при цьому пошкодження.