Сонце випустило черговий спалах класу Х – найпотужнішого із можливих. Його джерелом стала пляма AR3738, повідомляє Space.com.
Разом з тим цей спалах не супроводжувався корональним викидом маси (КВМ), який міг би викликати магнітну бурю на Землі. За ознаками КВМ слідкує фізик Сонця Кейт Стронг. Разом з тим, вона опублікувала в Х повідомлення про те, що «за високою сонячною активністю навряд чи послідує якась геомагнітна активність».
Незважаючи на це, спалах таки вплинув на нашу планету. Так, він став причиною відключення короткохвильового радіозв'язку в Австралії, Південно-Східній Азії та Японії. Ці відключення електроенергії є звичайним явищем після потужних сонячних спалахів. Вони пов'язані з інтенсивними сплесками рентгенівського випромінювання та сильним ультрафіолетовим випромінюванням, що випускається під час цих подій.
Випромінювання сонячних спалахів рухається у напрямку Землі зі швидкістю світла, а після прибуття іонізує (електрично заряджає) верхні шари атмосфери. Ця іонізація створює більш щільне середовище для проходження високочастотних короткохвильових радіосигналів. Коли радіохвилі взаємодіють із електронами в іонізованих шарах, вони втрачають енергію через збільшення кількості зіткнень, що може погіршити або повністю блокувати радіосигнали.
Сонячні спалахи - це виверження на поверхні Сонця, що випромінюють потужні сплески електромагнітного випромінювання. Ці спалахи відбуваються, коли магнітна енергія, накопичена у сонячній атмосфері, вивільняється.
Спалахи поділяються на класи, залежно від інтенсивності. Спалахи класу Х - найсильніші, М-класу в 10 разів менш потужні, ніж спалахи Х-класу, за ними йдуть спалахи С-класу, які в 10 разів слабші від спалахів М-класу, В-класу в 10 разів слабші від спалахів С- класу та, нарешті, спалахи А-класу. Усередині кожного класу спалахам надаються цифри від 1 до 10, залежно від їхньої сили.
Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.