Сонячна пляма AR3777 випустила найпотужніший із трьох спалахів, джерелом яких вона стала цього тижня. Він супроводжується корональним викидом маси (КВМ), який також став третім, що летить до Землі, він може викликати магнітну бурю, повідомляє Space.com.
Корональні викиди маси – це потужні викиди магнітного поля та плазми, які супроводжують спалахи на Сонці. Вони можуть викликати магнітні бурі Землі.
До Землі вже летіли два КВМ, пов'язані зі спалахами класу М, викинуті Сонцем 7 серпня. Ще один супроводжував спалах класу Х, який зірка випустила 8 серпня.
Ці КВМ повинні досягти Землі у пік метеорного потоку Персеїди, 10 та 11 серпня. А це означає, що потенційно спостерігачі за нічним небом можуть побачити одразу два захоплюючі явища: зорепад та полярні сяйва.
Сонячні спалахи класу Х - це найпотужніші з тих, які може випустити Сонце. За літерним позначенням йдуть цифри від 1 до 9, які відображають інтенсивність викиду. Спалах 8 серпня був позначений як X1.3, він викликав короткострокове відключення радіозв'язку над усією Північною Америкою, включаючи Гаваї.
КВМ рухаються із величезною швидкістю. За даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, новий викид рухається зі швидкістю близько 1000 кілометрів на секунду.
Прибуття одразу трьох КВМ викличе магнітну бурю на Землі. Очікується, що вона буде категорії G2, тобто середньої сили.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.
Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.