На Сонці стався новий потужний спалах. Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, наша зірка випустила спалах категорії Х, уже сьомий з початку 2023 року. Це категорія, яка використовується для позначення найпотужніших спалахів на Сонці.
Зазначається, що джерелом спалаху категорії Х1.2 стала пляма AR3256, що знаходиться на південному сході Сонця.
Радіація, яка була викинута під час спалаху, призвела до відключення радіозв'язку над південно-східною Азією, Австралією та Новою Зеландією. Ймовірно також, що спалах супроводжувався корональним викидом маси. Такі події, як правило, супроводжуються магнітною бурею Землі. Дослідники продовжать стежити за Сонцем, щоб визначити, чи станеться це цього разу, чи ні.
Проте вчені прогнозують, що 31 березня Землю таки накриє магнітна буря. Вона буде пов'язана з газоподібним матеріалом, який був викинутий з діри на Сонці. Він рухається до нашої планети і, коли прибуде, викличе потужні полярні сяйва в Арктиці.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані з потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.
Нагадаємо, 23-24 березня Землю накрила найпотужніша за шість років магнітна буря, яка стала несподіванкою для вчених.