Напівтіньове затемнення відбуватися тоді, коли Місяць проходить через зовнішню тінь Землі, звану півтінь. Через це тільки частина супутника нашої планети стає темною, тоді як при повному затемненні темніє весь Місяць.
Такий тип затемнення може залишитися непоміченим, якщо люди не дивляться на Місяць уважно. Його можна спостерігати неозброєним оком, але телескоп може знадобитися для того, щоб отримати більш детальні уявлення про затемнення.
Спостерігати за подією можна буде на території Азії, Австралії, Африці і Європі, на північному заході Північної Америки і на сході Південної Америки. Побачити затемнення зможуть і мешканці України.
Напівтіньове місячне затемнення триватиме трохи більше чотирьох годин. Максимальна фаза місячного затемнення 10 січня 2020 року настане о 21 годині 10 хвилин 02 секунд за Києвом і триватиме дві хвилини. Початок місячного затемнення: 10 січня 2020 року о 19 годині 07 хвилин за Києвом, кінець затемнення: 10 січня 23 години 12 хвилин.
Січневу повню називають Вовчою, оскільки в цьому місяці найчастіше чули волков. Інші прізвиська повні в січні включають Холодний Місяць, Старий Місяць і Великий Духовний Місяць. Усі ці прізвиська були надані американськими індіанцями, які в своєму календарі орієнтувалися на фази Місяця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
На знімках і відео місячного затемнення 21 січня можна помітити невеликий спалах на супутнику Землі. Астроном з іспанського університету Уэльвы Хосе Марія Мадиедо підтвердив, що це було падіння метеорита на Місяць.