Собаки можуть «плакати від щастя» побачивши господарів – вчені

Поділитися
Собаки можуть «плакати від щастя» побачивши господарів – вчені Собаки плачуть від радості побачивши господарів © unsplash/olafsmid
Ймовірно, така поведінка зумовлена гормоном окситоцином.

Японські вчені підтвердили припущення, яке давно озвучують господарі собак: їхні улюбленці дуже сумують за ними в момент розлуки. Їхнє дослідження показало, що очі собак наповнюються великою кількістю сліз після возз'єднання з відсутніми господарями, ніж зі знайомими людьми, які не є власниками, або коли власники залишилися вдома, повідомляє Gizmodo.

На думку вчених, на таку поведінку собак впливає підвищений рівень вироблення окситоцину - гормону, який впливає на формування прихильності як у людей, так і собак.

На проведення дослідження одного з його авторів Такефумі Кікусуї надихнула поведінка його собак. Одна з них, пудель, нещодавно народила. Кікусуї помітив, що коли вона годувала цуценят, вона виглядала ще милішою, ніж зазвичай, а її очі були сповнені сліз.

Вчений знав, що окситоцин називають «гормоном любові» або «материнським», оскільки він допомагає стимулювати пологи під час вагітності та здатність годувати грудьми у молодих матерів. Окситоцин також вивільняється у великих кількостях у моменти позитивного емоційного зв'язку у людей, наприклад, під час сексу або навіть просто обіймів, що може виражатися сльозами.

Попередні роботи команди Кікусуї показали, що у собак та людей однаково виробляється більше окситоцину, коли вони проводять багато часу разом.

«Це наштовхнуло мене на думку, що окситоцин може посилювати сльозотечу. Раніше ми спостерігали, що окситоцин вивільняється як у собак, так і власників при взаємодії. Тому ми провели експеримент з возз'єднання», — розповів учений.

В експерименті досліджень взяли участь 20 собак. Вони проходили через різні сценарії, під час яких собаки вимірювали об'єм сліз в очах. В одному зі сценаріїв власники залишалися поруч і взаємодіяли як завжди, у другому – йшли і поверталися через п'ять-сім годин, а в третьому – залишали собак у групі нагляду, в якій вони спілкувалися як із власниками, так і знайомими людьми, які власниками не були.

В результаті вчені з'ясували, що очі собак наповнювалися сльозами, коли вони з'єднувалися з господарями. Коли ж собаки бачили знайомих не-господарів, суттєвих відмінностей не спостерігалося.

Для подальшої перевірки своєї гіпотези дослідники давали собакам краплі для очей, що містять окситоцин або плацебо. Коли собаки отримували окситоцин, вони виробляли більше сліз. Зрештою, команда показала добровольцям фотографії собак зі штучними сльозами в очах або без них, попросивши їх оцінити, наскільки вони позитивно чи негативно ставляться до собак. Ті, хто мав більше сліз, в середньому оцінювалися позитивніше, і люди повідомляли, що хотіли більше торкатися або піклуватися про них.

Кікусуї зазначає, що їхнє дослідження вперше досліджували зв'язок між емоційним станом та виробленням сліз не у людей. За його словами, вчені довели, що "собаки проливають сльози, пов'язані з позитивними емоціями, такими як возз'єднання з власником". Гормональний важіль, який викликає сльози, ймовірно, є окситоцин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі