Екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден деякий час працював на посольство США в Індії, крім того, в 2010 році він протягом шести днів навчався на курсах програмування в Нью-Делі, пише американський журнал Foreign Policy.
Як повідомив виданню джерело, знайоме з ситуацією, Сноуден прибув до посольства США в якості співробітника Агентства національної безпеки США (АНБ), щоб "надавати підтримку в якості технічного експерта". Чим конкретно займався Сноуден, який в той момент співпрацював з АНБ і працював у Японії, невідомо. Видання зазначає, що співробітників американських спецслужб часто направляють на роботу в посольства, тому не виключено, що Сноуден контролював роботу разведоборудования.
Під час свого перебування в Індії Сноуден також протягом шести днів проходив курси програмування і "етичного хакінгу" у школі Koenig Solutions. Метою курсу, як зазначає видання, є навчання студентів того, як захистити комп'ютер від злому і запобігти витоку даних. Для цього студентам також розповідають про те, які існують техніки злому комп'ютерних систем і крадіжки даних. За даними адміністрації школи, Сноуден перебував в Індії з 2 по 11 вересня 2010 року.
Видання зазначає, що після поїздки, в ході відповідної процедури для продовження доступу до секретних документів, Сноуден не повідомив інформацію про свій візит в Індію. Тим не менш, секретної його поїздка не була.
У червні 2013 року Сноуден передав газетам Washington Post і Guardian ряд секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії в інтернеті. За даними АНБ, у розпорядження журналістів могло потрапити до 200 тисяч секретних документів. Після їх передачі Сноуден вилетів у Гонконг, а з 23 червня минулого року перебував у транзитній зоні московського аеропорту "Шереметьєво". У серпні він отримав притулок у Росії терміном на один рік. !zn
Читайте також:
Пентагон підрахував, що Сноуден вкрав у АНБ 1,7 мільйона секретних файлів
Сноуден розповів про суперкомп'ютері АНБ, здатного зламати будь-код
Сноуден у відеозверненні з Москви порівняв сучасний світ з книгами Оруелла
Сноуден назвав свою місію виконаною