Слова впливають на ставлення людей до політичних заяв - The Economist

Поділитися
Слова впливають на ставлення людей до політичних заяв - The Economist Вчені радять політикам вживати більше іменників і менше дієслів. © Flickr/Ruslan Kulski
Вчені радять вживати більше іменників і менше дієслів заради скорочення агресивності у твердженнях.

Дипломати по всьому світу добре знають, що від правильного підбору 3 залежить, вдасться сторонам домовитися чи ні. Але психологічний ефект від різних граматичних структур до цього не був ретельно і належно вивчений. Про це пише The Economist, додаючи, що вчені з ізраїльського Міждsсциплінарного центру Герцлії Мішель Рейфен-Тагар і Орлі Ідан оприлюднили результати свого дослідження в цій сфері. Вони визначили, що для того, щоб скоротити напругу під час переговорів, краще якомога частіше оперувати іменниками, а не дієсловами.

Психолінгвіст Орлі Ідан вказав на те, що застосування прикментника замість іменника може змінити судження і поведінку. Соціальний псиголог доктор Мішель Рейфен-Тагар теж ще у попередніх своїх дослідженнях виявила, що успішна дипломатія часто залежить від управлінні гнівом сторін. Об'єднавши зусилля, вони встановили, що застосування іменників замість дієслів для підтримки політичних позицій матиме заспокійливий ефект. Абстракте виcловлення переконання менш здатне викликати негативну реакцію опонента, ніж описаний за допомогою дієслів курс дій, хоч і гіпотетичний.

Щоб перевірити це твердження, вчені провели експертимент за участі 129 студентів ізраїльського коледжу. Учасникам запропонували політичні заяви на тему ізраїле-палестинських відносин, висловлені в різних формулюваннях. При цьому потрібно було оцінити заяви за шкалою від одного до шести, де одиниця - "я абсолюіно не погоджуюся", а шість - "я повністю погоджуюся". Крім того, учасників попросили оцінити за шестибальною шкалою рівень агресивності заяви до Ізраїля.

В результаті експерименту виявилося, що всередньому учасники присвоювали 3,21 бали твердженню, сформувальованому з використанням іменників. А аналогічному твердженню з використанням дієслів - 3,67 бали. Це статистично велика різняця. Також варіанти заяв з іменниками мали в середньому більшу підтримку учасників (2,02 бали), ніж аналоги з дієсловами (1,72 бали). Тож цілком можливо, що коли мова йде про конфлікт у різних сферах життя, форма представлення насправді має велике значення.

Раніше видання The Economist писало, що вчені вчать роботів розуміти емоції і поведінку людей. Щоб роботи змогли співпрацювати з людьми, їм доведеться навчитися розуміти живих колег.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі