Штучному інтелекту вдалося вирішити задачу прогнозування згортання білків

Поділитися
Штучному інтелекту вдалося вирішити задачу прогнозування згортання білків Нейромережа вирішила задачу прогнозування згортання білків © Громадське
Вчені намагалися вирішити цю проблему протягом 50 років.

Вчені з компанії з розробки штучного інтелекту DeepMind заявили про науковий прорив. Їм вдалося вирішити задачу прогнозування згортання білків, над якою дослідники працювали більше 50 років, повідомляє «Громадське».

Зробити прорив допоміг штучний інтелект AlphaFold. Він за кілька годин прорахунків може спрогнозувати структуру білка аж до атома. А це відкриває нові можливості в сфері медицини та розробки ліків.

Вчені провели навчання штучного інтелекту на основі 170 тисяч послідовностей білків і їхніх форм. Щоб перевірити успіхи нейромережі, дослідники взяли участь в «білковій олімпіаді», які проходять два рази на рік. На ній результати комп'ютерів порівнюють з результатами лабораторних робіт.

AlphaFold не тільки перевершив інші комп'ютерні програми, а й досяг точності, яку можна прирівняти до копітких лабораторних методів. Штучний інтелект отримав оцінку своє роботи в 92,5 бала зі 100. У той же час 90 балів відповідає експериментальним методам. Для найтвердіших білків бал дещо знизився, але незначно, до 87.

За словами представників компанії, штучний інтелект може точно передбачити форму білка в двох випадках з трьох. Разом з тим, в таких випадках такі помилки менші за ширину автора, що можна зіставити з результатами фізичних експериментів. Компанія вже працює над тим, щоб надати вченим доступ до свого штучного інтелекту для допомоги в наукових роботах.

Моделювання згортання білків - це процес, в якому ланцюги амінокислот з'єднуються в складні тривимірні білкові структури. Розуміння цього механізму є ключовим завданням для дослідження того, як хвороби поширюються і впливають на організм людини.

Розуміння моделювання згортання білків було серйозною проблемою в біології протягом 50 років. Більшість біологічних процесів обертається навколо білків, а форма білка визначає його функцію. Коли вчені дізнаються, як згортається білок, вони можуть з'ясувати, що він робить. Наприклад, як інсулін контролює рівень цукру в крові, або як антитіла борються з коронавірусом.

На даний момент відомо про існування 200 мільйонів білків, але структури відомі лише у частини з них.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше медики створили штучний інтелект, який здатний в автономному режимі аналізувати знімки комп'ютерної томографічної ангіографії (КТ-ангіографія) і шукати аневризми судин головного мозку пацієнтів. За словами вчених, нейромережа зможе помічати особливості, які не видні людському оку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі