Вчені відзначають, що в ході тренування системи з неї завантажили 10 мільярдів комбінацій розібраного кубика Рубіка, а система сама вчилася підбирати найбільш вдалі з них. Потім ШІ протестували на одній тисячі різних комбінацій, в 60% випадків він зібрав кубик Рубіка найбільш коротким шляхом.
Як правило, людям, які вміють збирати кубик Рубіка, необхідно 50 ходів. А ось для ШІ середній показник – 28 ходів.
"Збирання кубика Рубіка - це завдання, яке вимагає символічного, математичного та абстрактного мислення. Тому штучний інтелект, який здатний розібратися з цим, поступово наближається до того, щоб навчитися думати, планувати і приймати рішення", - говорять автори дослідження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.