Штучний інтелект виявив антибіотик для боротьби з однією з найнебезпечніших бактерій

Поділитися
Штучний інтелект виявив антибіотик для боротьби з однією з найнебезпечніших бактерій Штучний інтелект допоміг вченим знайти новий антибіотик © pixabay.com
Антибіотик успішно випробували на мишах.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту за допомогою штучного інтелекту виявили антибіотик, який здатний боротися з бактерією, стійкої до інших препаратів. Як повідомляє Newsweek, антибіотику вдалося вивести з тіла миші одну з найбільш небезпечних бактерій у світі.

Дослідникам вдалося виділити антибіотик за допомогою технології машинного навчання. Алгоритм сканував базу даних хімічних сполук у пошуках препарату, який міг би вбити бактерію за допомогою механізмів вже відомих медикаментів. За словами вчених, машинне навчання було використано для пошуку антибіотиків таким чином вперше.

"Ми хотіли створити платформу, яка дозволила б нам використовувати силу штучного інтелекту для того, щоб покласти початок новому поколінню ліків. Наш підхід допоміг виявити цю неймовірну молекулу, яка потенційно може виявитися найпотужнішим антибіотиком в історії", - заявив один з провідних авторів дослідження Джеймс Коллінз.

Стійкість до антибіотиків – коли бактерії отримують здатність протистояти препаратам, створеним для того, щоб їх вбити, - дуже серйозна загроза для здоров'я у всьому світі. Тільки в США щорічно стійкими до антибіотиків бактеріями заражається 2,8 мільйона осіб, 35 тисяч з них помирає. Якщо не вжити жодних заходів, за прогнозами ООН, до 2050 року супербактерії, стійкі до багатьох антибіотиків, будуть вбивати по 10 мільйонів осіб на день.

Тому пошук нових антибіотиків настільки важливий. Разом з тим, за останні десятиліття було знайдено всього кілька нових препаратів, але і ті були схожі на вже існуючі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі