Разом з тим, більше половини аудиторії все-таки проголосувало за використання штучного інтелекту.
Сам ШІ склав "думку" про власну технологію на основі 1100 повідомлень з аргументами "за" і "проти", які IBM отримав за тиждень до дебатів. Ці аргументи були розділені на дві групи: на захист або проти ШІ. Ґрунтуючись на них, нейромережа Project Debater виділила найбільш переконливі аргументи, які потім використала в своїй промові.
В якості аргументів "за" прозвучало те, що ШІ може створити нові робочі місця і зробити вже існуючі більш ефективними. До аргументів "проти" ШІ відніс упередження людей і те, що технологія не може приймати моральні рішення.
"ШІ може заподіяти багато шкоди. Він не зможе ухвалювати рішення, правильні, з моральної точки зору, оскільки мораль унікальна для людей", - заявив ШІ в ході дебатів.
Разом з тим, виступ алгоритму не можна назвати бездоганним Він часто повторювався, особливо коли говорив про здатність ШІ виконувати одноманітні завдання. Крім того, ШІ використав аргумент про упередження на захист, а не проти розробки технології. Разом з тим, кілька разів йому вдавалося розсмішити аудиторію, використавши закладені в нього жарти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.