Китайські вчені розробили штучний інтелект, який може визначити ризик розвитку захворювання серця за фотографією людини. За словами дослідників, алгоритм може проводити дослідження не тільки окремих людей, а й цілих популяцій, повідомляє «Популярная механика».
Алгоритм побудований на тому принципі, що деякі особливості зовнішності людини можуть бути пов'язані з більш високим ризиком подібних захворювань. До них відносять стоншення і посивіння волосся, певні зморшки і складки мочки вуха, сліди ксантелазми і рогівкові дуги, які можуть з'являтися на зовнішній частині рогівки у вигляді кільця.
У ході випробувань алгоритму вчені використали дані 5796 осіб з восьми лікарень Китаю. Дослідники робили чотири фотографії добровольців: одну в анфас, дві в профіль та одне з маківки. Добровольці також заповнювали анкети з питаннями про стиль життя і клінічної історії.
У результаті алгоритм зміг визначити присутність захворювань серця з точністю 80%, а відсутність - з точністю 61%. Разом з тим, вчені зазначають, що ще необхідно провести тестування штучного інтелекту на представниках інших етнічних груп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше штучний інтелект провів віртуальний повітряний бій з досвідченим льотчиком-винищувачем і інструктором ВВС США і переміг. Всього було проведено п'ять боїв, нейросеть перемогла у всіх.