Вчені з Литви навчили штучний інтелект виявляти зміни в мозку, які передують розвитку хвороби Альцгеймера, з точністю в 99%. Алгоритм справляється з цим завданням набагато краще і точніше, ніж існуючі методи діагностики, повідомляє Science alert.
У ході дослідження ШІ проаналізував дані фМРТ 138 осіб. Зокрема, він зміг виявити ознаки помірного когнітивного порушення - проміжного стану між когнітивним зниженням (зазвичай пов'язане зі старістю) і хворобою Альцгеймера. Часто це порушення не супроводжується фізичними симптомами, які можна виявити.
Разом з тим, помірне когнітивне порушення не завжди передує хворобі Альцгеймера. Але це важлива ознака можливого розвитку хвороби в майбутньому. Незважаючи на те, що провести аналіз МРТ в пошуках ознак такого порушення можливо, люди не можуть впоратися з цим завданням так само швидко, як нейромережі.
Штучний інтелект ділить скани мозку не шість категорій, від здорових до з явними ознаками хвороби Альцгеймера. Для його навчання були використані 78 тисяч даних МРТ-сканування.
Коли комп'ютер знаходить ознаки можливого розвитку хвороби, він сигналізує про це, а потім дані перевіряє фахівець. Якщо ознаки розвитку захворювання підтвердяться, то лікар може почати лікування. Чим раніше його почнуть, тим успішнішим воно буде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше в США схвалили ліки для лікування хвороби Альцгеймера. У FDA заявили, що є «суттєві докази того, що Адухельм зменшує бета-амілоїдні бляшки в головному мозку» і що це «з достатньою ймовірністю може представляти важливі переваги для пацієнтів.