Школяр допоміг NASA знайти планету-"Татуїн"

Поділитися
Школяр допоміг NASA знайти планету- Планета обертається навколо двох зірок © NASA
Планета у кілька разів важча за Землю і обертається навколо двох зірок.

Телескоп TESS виявив планету TOI 1338 b, яка обертається навколо двох зірок і яку жартома називають "Татуїном", за аналогією з планетою з кіносаги "Зоряні війни". Як повідомляється на сайті NASA, допоміг у відкритті планети школяр Вулф Цукієр, який проходив в агентстві літнє стажування.

В обов'язки Цукієра входило спостереження за змінами яскравості зірок, за якими спостерігав TESS. "Я спостерігав за даними про все, що волонтери відзначили як затемнюючу бінарність – систему з двох зірок, які обертаються навколо одна одної і викликають затемнення для спостерігачів на кожному витку обертання. На третій день свого стажування я побачив сигнал від системи під назвою TOI 1338. Спочатку я подумав, що це затемнення, викликане зіркою-компаньйоном, але час був невідповідним. Тоді я подумав, що це планета", - розповів він.

TOI 1338 b – перша планета, що обертається навколо двох зірок, яку знайшов TESS. Система, в якій розташовується планета, знаходиться на відстані 1300 світлових років від Землі в сузір'ї Живописця. Зірки системи здійснюють оберт навколо одна одної за 15 днів. Одна з них на 30% більша за Сонце, тоді як друга холодніша, тьмяніша і масою всього в третину маси нашого світила.

TOI 1338 b – єдина відома планета системи. Вона в 6,9 рази більша за Землю, тобто, її розміри знаходяться між Сатурном і Нептуном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

TESS протягом своєї дворічної місії повинен допомогти вченим знайти нові планети, придатні до життя. Передбачається, що телескоп, оснащений чотирма ширококутними камерами, вивчить більше 200 тисяч зірок на відстані до 300 світлових років. Супутник шукатиме на яскравому тлі зірок крихітні плями, які можуть виявитися планетами. Всього вчені розраховують виявити кілька тисяч планет, якими в подальшому будуть більш поглиблено займатися інші телескопи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі