Якщо провести достатньо часу в інтернеті, можна дізнатися, що широта, на якій розташована Піраміда Хеопаса в Єгипті, дорівнює швидкості світла. Так, світло подорожує зі швидкістю 299 792 458 метрів за секунду, а широта Великої піраміди в Гізі становить 29,9792458 ° пн. ш. Звичайно, виникає питання, чи це правда? І якщо правда, то випадково такий збіг, чи ні, повідомляє IFLScience.
Відповідь на перше запитання – так. Світло рухається у вакуумі зі швидкістю 299 792 458 метрів за секунду, що є абсолютною межею швидкості Всесвіту. Широта Великої піраміди в Гізі дійсно становить 29,9792458 північної широти, як і у багатьох інших місць, розташованих на цій широті.
Відповідь на питання про те, чи збіг це чи ні, теж позитивна.
Швидкість світла вперше виміряв астроном Оле Ремер у 1676 році. Але навіть якщо вона була відома стародавнім єгиптянам і вони про це замовчували, вони не використовували метри як міру довжини. Метри були виміряні лише 1791 року.
Стародавні єгиптяни використовували як міру лікті. Швидкість світла становить 571 033 253 ліктів на секунду.
Якими б просунутими не були стародавні єгиптяни, вони не вимірювали швидкість світла і орієнтувалися, використовуючи глобальні лінії довготи і широти. Якби вони були на це здатні, було б більше доказів, ніж широта однієї піраміди.
Раніше вчені з Нью-Йоркського університету перевірили гіпотезу про те, що Великий Сфінкс у Гізі міг бути просто природною скелею у формі лева, яку стародавні єгиптяни дещо змінили, перетворивши на кішку з людською головою.