Щуряча отрута загрожує популяції вовків у Італії – дослідження

Поділитися
Щуряча отрута загрожує популяції вовків у Італії – дослідження © unsplash.com/evablue
У більшості досліджених тіл мертвих вовків знайдено родентициди.

За останні кілька десятиліть зростаюча популяція вовків у Італії почала наближатися до міських районів, частково приваблена смачною здобиччю, такою як щури і миші. Але недавнє дослідження показує, що міське життя таїть у собі смертельний ризик для хижаків: отрута, якою труять гризунів, пише Science.

У 62% 180 вовчих туш, знайдених у центральній та північній Італії, виявили родентициди, що дозволяє припустити більшу небезпеку даних хімічних речовин для вовків, ніж вважалося раніше.

Тестування не змогло з'ясувати, як саме вовк проковтнув хімікати і чи вони спричинили його смерть. Але в деяких тварин спостерігалися ознаки внутрішньої кровотечі, характерної для родентицидів. Статистичний аналіз показав, що вовки, що живуть ближче до міських районів, наражаються на більший ризик.

Результати також дозволяють припустити, що італійські вовки «мають складнішу екологію та раціон, ніж передбачалося раніше», каже один із авторів дослідження, еколог Якопо Черрі з Університету Сассарі.

За оцінками дослідників, за останні 40 років кількість вовків у Італії зросла до більш ніж 3000 – ця тенденція викликала невдоволення деяких фермерів та мисливців, які вважають цих тварин загрозою для худоби та дичини. Деякі вовки переселилися до міських та приміських районів, де навчилися харчуватися різними гризунами, у тому числі нутріями, водно-болотними видами, завезеними до Італії через їхнє хутро. Але люди часто вважають гризунів шкідниками і вдаються до хімічних отрут, іноді незаконно.

Вченим давно було відомо, що родентициди, у тому числі бромадіолон і бродифакум, можуть викликати смертельну внутрішню кровотечу,  швидко переміщатися вгору харчовим ланцюгом і накопичуватися у хижаків, які не є метою. Але активно досліджувати цю проблему почали лише нещодавно.

Автори нової роботи наголошують, що подібні дослідження не повинні обмежуватись Італією, оскільки «боротьба з гризунами поширена у багатьох європейських країнах». Водночас вони закликають місцеві та національні уряди Італії переглянути закони про боротьбу з гризунами, щоб гарантувати, що отрути використовуються лише тоді, коли безпечніші для дикої природи варіанти, такі як пастки, є нежиттєздатними.

Раніше вчені з'ясували, чому вимерли «жахливі вовки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі