3 у взаємодії з Федеральною службою безпеки Росії викрили і в ході спеціальної операції припинили протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання, яке незаконно знімало гроші з рахунків вітчизняних і зарубіжних банківських установ.
Як повідомляє прес–центр СБУ у вівторок, 9 квітня, 3 і налічувало близько 20 осіб, 16 з яких є громадянами України.
"Зловмисники, використовуючи інтернет і самостійно розроблене шкідливе програмне забезпечення, викрадали кошти з рахунків юридичних осіб - клієнтів українських і російських банків. Отриману незаконним шляхом готівку правопорушники привласнювали. Діючи за такою протиправною схемою, злочинне угруповання завдало шкоди банкам України на суму понад 3 млн грн і фінансовим установам Росії - майже 8 млрд російських рублів", - відзначається в повідомленні.
19 березня в різних регіонах України і Росії в результаті спеціальної багатоходової операції організатора протиправної угоди і всіх членів злочинного угруповання затримали "на гарячому". У них вилучено комп'ютерне обладнання, за допомогою якого зловмисники втручалися в роботу фінансових установ.
Слідчими СБУ інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо організатора розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.
"Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією програмних і технічних засобів, за допомогою яких було здійснено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи", - йдеться у повідомленні. !zn
Читайте також:
Україна опинилася на четвертому місці у світі за кількістю кібератак
Найбільша хакерська атака в історії загальмувала інтернет
Британського хакера посадили на 3,5 роки за крадіжку квот за Кіотським протоколом
Інтернет партія оголосила DDos атаки на держоргани інструментом прямої демократії