Самий знаменитий і незвичайний знімок "Хаббла" перевели у 3D

Поділитися
Самий знаменитий і незвичайний знімок "Хаббла" перевели у 3D "Стовпи Творіння" містять у собі не три, а чотири колони
Астрономи отримали першу тривимірну фотографію знаменитих "Стовпів Творіння" і з'ясували, що вони містять у собі не три, а чотири колони.

Нові фотографії туманності "Стовпи творіння", зроблені телескопом "Хаббл", допомогли астрономам отримати тривимірну фотографію цього незвичайного, красивого і, безсумнівно, самого знаменитого космічного об'єкта.

Варто відзначити, що дослідникам вперше вдалося перевести космічний об'єкт в 3D.

"Стовпи Творіння" являють собою частину туманності Орла в сузір'ї Змії, віддаленої від нас на сім тисяч світлових років. За своєю природою дані космічні колони є останками "зоряних ясел", чий газ поступово розкидається і знищується під дією випромінювання новонароджених зірок гігантів, розташованих в порожнинах між "стовпами".

Колони захищені від променів молодих світил "бронею" з безлічі невеликих, але дуже щільних хмар з водню, які астрономи називають "яйцями", від англійської абревіатури EGG. Такі згустки матерії можуть значно довше виносити дію ультрафіолету, ніж розсіяна матерія "зоряних ясел", і випромінювання, що поглинається ними, "підсвічує" колони "Стовпів Творіння", роблячи їх такими привабливими для погляду людини.

Науковці відзначили, що тривимірна фотографія "Стовпів Творіння" розкрила кілька дуже цікавих і несподіваних рис цього об'єкта. Так, виявилося, що найбільша і найвища з його колон, розташована в лівій його частині, насправді знаходиться за двома іншими "стовпами" і віддалена на максимальну відстань від Землі.

Крім того, ця сама колона насправді не є єдиним об'єктом і складається з двох окремих частин. Верхня частина стовпа нахилена в бік від нашої планети і знаходиться за молодими зірками, а нижня половина спрямована у бік Землі і розташована перед цими світилами.

За словами астрономів, тривимірний знімок "Стовпів" дав їм першу в світі можливість оцінити масу газу, що містяться в цих колонах і "яйцях", які іх захищають, та дати точну оцінку того, як довго вони ще проживуть до того моменту, як їх броня випарується і ультрафіолетове світіння зірок знищить їх. Кожен мільйон років "Стовпи творіння" втрачають масу в 70 разів перевищує масу Сонця.

Вважається, що на даний момент маса "Стовпів" в 200 разів перевершує сонячну. Якщо швидкість випаровування речовини "Стовпів" збережеться, ці газові "пальці" можуть зникнути через 3 млн років. Серед науковців існує думка, що "Стовпи творіння" можуть бути вже зруйнованими вибухом супернової, який був зафіксований у 2007 році.

Так як структури знаходяться на відстані 7 тисяч світлових років від Землі, ми бачимо їх такими, якими вони були 7 тисяч років тому. Вибух супернової поруч зі "Стовпами" відбувся 6-9 тисяч років тому. Має пройти ще тисяча років, поки астрономи точно зможуть сказати, що "Стовпи" все ще існують.

"Стовпи творіння" завоювали всесвітню популярність в 1995 році, потрапивши в об'єктив "Хаббла". У 2014 році телескопу вдалося зробити більш якісні знімки космічного регіону. Останні фото показали, що верхній кінець самої лівої колони нахилений у напрямку до Землі.

Раніше повідомлялося, що у свій ювілей "Хаббл" зробив знімок "зоряного феєрверку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі