Рукопис Галілео Галілея з колекції університету Мічигану виявилася підробкою

Поділитися
Рукопис Галілео Галілея з колекції університету Мічигану виявилася підробкою Рукопис Галілея виявився підробкою ХХ століття © University of Michigan
Ймовірно, підроблений документ створив у ХХ столітті відомий фальсифікатор.

Протягом століття у Мічиганському університеті зберігався документ, який вважався "однією з перлин" його бібліотеки. Вважається, що його 1609-1610 року написав Галілео Галілей. У ньому міститься лист із описом телескопа та замальовками супутників Юпітера. В університеті заявили, що це були «перші дані спостережень, які показали, що об'єкти обертаються навколо тіла, відмінного від Землі».

Галілей справді використав новий телескоп у 1610 році, щоб виявити, що навколо Юпітера обертаються супутники. Це відкриття допомогло підтвердити геліоцентричну модель Миколая Коперника. Водночас розслідування університету показало, що Галілей, швидше за все, не писав рукопис. Ймовірно, документ був сфальсифікований у ХХ столітті людиною на ім'я Тобіа Нікотра, повідомляє Smithsonian Magazine.

Перші сумніви у справжності документа виникли, коли Нік Вайлдінг, історик та дослідник діяльності Галілея з Державного університету Джорджії, глянув на знімок рукопису. Він звернув увагу на незвичайний почерк, вибір слів та колір чорнила.

Вайлдінг розуміється на фальсифікаціях. Він веде курс «Підробки, факсиміле та витончені копії» у Школі рідкісних книг Університету Вірджинії. Раніше він уже виявив фальсифікацію роботи Галілея Sidereus Nuncius, яка нібито включала оригінальні акварелі Галілея з зображенням Місяця.

Пабло Альварес з Мічиганського дослідницького центру спеціальних колекцій розповів, що відчув «почуття спустошення», коли з ним зв'язався Вайлдінг та попросив інформацію про походження документа, а також зображення водяного знака Галілея на документі.

Маючи цю інформацію, Вайлдінг продовжив розслідування рукопису і виявив, що він був у руках Нікотри, відомого фальшивомонетника 20-го століття. Він також простежив водяний знак до італійського міста Бергамо і виявив, що він може бути пов'язаний із книгою під назвою «Давні паперові фабрики колишньої Австро-Угорської імперії та їхні водяні знаки». Ця книга опинилася у власності бібліотеки університету Мічігану і Вайлдінг зв'язався з місцевими фахівцями і запропонував поглянути на неї.

Альварес так і вчинив. У результаті водяні знаки, схожі на той, який було знайдено на рукописі, зустрічалися лише після 1770 року – через 160 років після написання рукопису. Після цього науковці дійшли висновку, що «рукопис Галілео» є підробкою ХХ століття.

У заяві університету йдеться, що нині проводиться «перегляд місця [рукопису] у колекції» і що він «може служити дослідницьким, навчальним та викладацьким інтересам у галузі підробок та розіграшів, позачасової дисципліни, яка ніколи не була більш актуальною».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі