Результатом розвитку ключових глобальних трендів в інформаційній сфері стане поява «глобального розуму», що складається з усіх людей, з'єднаних комп'ютерами.
Про це заявив у ході дискусії «Ключові тренди завтрашнього дня» на 8-му Ялтинському форумі YES засновник російської компанії Digital Sky Technologies Юрій Мільнер, повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.
Ю. Мільнер прогнозує протягом найближчих десятиліть «виникнення «глобального розуму», який складається з усіх живих істот, пов'язаних комп'ютерами. Цей єдиний розум нікому не належатиме, але буде вільно поширюватися по всьому світу, визначаючи в тій чи іншій мірі дії кожної людини». За словами Ю. Мільнера, для підтримки роботи цього «глобального розуму» використовуватиметься близько 20% енергії, яка виробляється на планеті.
На думку Ю. Мільнера, до цієї футуристичної картини можуть наштовхнути сьогоднішні тенденції в інформаційній сфері. Так, у світі спостерігається безпрецедентний ріст кількості користувачів інтернету: на сьогоднішній день до мережі підключено 2 млрд людей. У наступні десять років їх кількість збільшиться до 5 млрд. При цьому кількість пристосувань, підключених до інтернету, за той же час зросте до 20 млрд (у два рази в порівнянні із сьогоднішнім днем). «Тобто, до 2020 року в світі буде 25 мільярдів людей та одиниць техніки, які об'єднані в мережу. Вони будуть пов'язані між собою, будуть виробляти інформацію і обмінюватися нею», - сказав Ю. Мільнер.
Кількість інформації, що генерується на Землі, також буде безпрецедентно рости. «Якщо ви складете всю інформацію, яка генерувалася людством за останні 30 тисяч років - до 2003 року, то саме таку кількість інформації було створено за два дні в минулому році. Через десять років таку кількість інформації буде створено за 1 годину», - зазначив засновник компанії DST.
Зростає і швидкість обміну інформацією між людьми. Всесвітня соціальна мережа Facebook за два роки збільшила обмін інформацією в 28 разів. «Це не пояснюється тим, що в мережу приходять нові люди. Справа в тому, що кожен обмінюється інформацією набагато частіше в більшому обсязі, ніж навіть два роки тому». При цьому, підкреслив Юрій Мільнер, дуже мала частина цього потоку створюється організованими інститутами - такими як засоби масової інформації, компаніями та державними установами. Більшість контенту генерують звичайні люди. «Газети читають 1% населення США, інформацію з інтернету отримують 20-25%», - проілюстрував свої висновки Ю. Мільнер.
Значення соціальних мереж буде рости, і вже незабаром вони будуть безпосередньо впливати не тільки на інформованість, а й на особисту сферу життя людей. «Є щонайменше 50% шансів, що вже незабаром люди будуть встановлювати дружні відносини між собою на підставі рекомендацій штучного інтелекту», - сказав Ю. Мільнер.
Восьма Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє», організована «Ялтинською європейською стратегією» (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходить з 15 по 18 вересня 2011 року в Лівадійському палаці Ялти.