"Розумну зброю" готують до випуску на ринок у США. Щоб вистрілити з неї, треба пройти автентифікацію

Поділитися
© Logan Weaver / Unsplash
Подібну зброю розробляють вже близько 20 років, проте все ще залишаються сумніви щодо її надійності.

Персоналізована «розумна» зброя, з якої можуть стріляти лише автентифіковані користувачі, може стати доступною у 2022 році для споживачів США після 20 років дискусій, пише Reuters.

Компанія LodeStar Works у п'ятницю презентувала акціонерам та інвесторам у Бойсі, штат Айдахо, свій розумний пістолет калібру 9 мм. А канзаська компанія SmartGunz LLC повідомляє, що правоохоронні органи проводять бета-тестування їхнього продукту - аналогічної, але більш простої моделі. Обидві компанії планують випустити товар на ринок цього року.

Співзасновник LodeStar Гарет Глейзер каже, що чув надто багато історій про дітей, застрелених під час гри із залишеною без нагляду зброєю. Розумна зброя могла б запобігти таким трагедіям, використовуючи технологію для автентифікації особи користувача та відключення зброї, якщо хтось спробує вистрілити з неї. Вона також могла б знизити кількість самогубств, зробити втрачену чи вкрадену зброю марною та забезпечити безпеку для поліцейських та тюремних охоронців, які бояться того, що у них вкрадуть пістолети.

Очікувана вартість пістолетів LodeStar – 895 доларів.

У більшості ранніх прототипів розумної зброї використовувалася або технологія розблокування відбитків пальців, або технологія радіочастотної ідентифікації, яка дозволяє пістолету стріляти лише тоді, коли чіп у пістолеті взаємодіє з іншим чіпом, який носить користувач у кільці або браслеті.

У LodeStar інтегровані сканер відбитків пальців та чіп зв'язку ближнього радіусу дії (NFC), що активується телефонною програмою, а також панель для введення PIN-коду. Пістолет може бути авторизований для більш ніж одного користувача.

Зчитувач відбитків пальців розблокує пістолет за мікросекунди, але оскільки він може не спрацювати в умовах вологого клімату або в інших несприятливих умовах, як запасний варіант використовується панель для введення пін-коду.

Компанія SmartGunz розробила модель, захищену радіочастотною ідентифікацією. Вона буде доступна за ціною 1795 доларів для правоохоронних органів та 2195 доларів для цивільних осіб, сказав Том Холланд, сенатор штату Канзас та співзасновник компанії.

Компанія Biofire із Колорадо розробляє розумний пістолет зі сканером відбитків пальців.

Скептики стверджують, що розумна зброя надто ризикована для людини, яка намагається захистити будинок і сім'ю під час екстреної ситуації або для поліції в польових умовах. А також сумніваються у реальності виведення такої зброї на ринок.

«Якби я отримував п'ять центів кожного разу, коли у своїй кар'єрі чую, як хтось каже, що збирається вивести на ринок так звану «розумну зброю», я б, мабуть, уже був на пенсії», - каже Лоуренс Кін, старший віцепрезидент Національного фонду стрілецького спорту.

Також деякі виробники зброї налаштовані скептично, тому що із введенням на ринок «розумної» зброї можуть заборонити продаж усієї «нерозумної» зброї.

Крім того, існує загроза атак хакерів. У 2014 році німецька компанія Armatix випустила на ринок смарт-пістолет калібру .22, але його вилучили з магазинів після того, як хакери виявили спосіб дистанційно глушити радіосигнали пістолета і за допомогою магнітів стріляти з нього, коли він мав бути заблокований.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі