Вчені розробили вакцину на основі матричної РНК (мРНК). Препарат являє собою мРНК, яка кодує оболонковий (anC) і премембранний (prM) глікопротеїни одного з штамів вірусу. Молекули вакцини укладені в ліпідні наночастинки, що сприяють їхній трансляції.
На першому етапі дослідники випробували вакцину на мишах. Препарат зупинив реплікацію вірусу у дев'яти піддослідних особин на п'ять місяців. Тоді як у восьми з дев'яти мишей з контрольної групи контакт з патогеном привів до зараження.
Під час другого етапу випробувань вакцина була введена макакам-резусам. Через п'ять тижнів після інфікування тваринам повторно вводили збудник. Результати показали, що в крові у чотирьох особин при цьому не спостерігалося визначуваних концентрацій патогена; у однієї - зафіксовано незначна і короткочасна присутність вірусу.
Клінічні випробування вакцини почнуться в найближчі 18 місяців.
В кінці січня 2016 року ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. Експерти прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів чоловік в Південній і Північній Америці. На даний момент випадки захворювання відзначені у всіх частинах світу. Основним рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.