Ума Найду, дієтологиня-психіатриня з Гарвардського університету, рекомендує вживати розмарин для поліпшення пам’яті й зняття стресу. Рослина також корисна для профілактики вікових когнітивних розладів, повідомляє Hola!
Стародавні єгиптяни, римляни та греки вважали розмарин священною травою і використовували його, щоб запобігти поширенню хвороб. Хоча ця рослина насправді не може вбити патогенні мікроорганізми, які переносяться повітрям, вона чудово покращує роботу мозку.
Вдихання аромату розмарину також може знизити рівень кортизолу, гормону стресу, завдяки розмариновій кислоті — сполуці з нейропротекторними властивостями. Біологічно активні сполуки та фітохімічні речовини розмарину не лише покращують когнітивні функції, але й мають протизапальні, антиоксидантні, антимікробні та антипроліферативні властивості.
Хоча розмарин пропонує широкий спектр переваг для пам'яті та здоров'я в цілому, важливо пам'ятати, що його надмірне споживання може бути шкідливим. Передозування може призвести до спазмів в животі та гастроентериту. Вчені радять свідомо використовувати цю рослину у своєму щоденному раціоні, не зловживаючи нею.
Розмарин можна вживати по-різному: додавати його до їжі, готувати настої або інгаляції, щоб насолодитися приємним ароматом. Його також можна вживати у складі лікарських засобів, попередньо проконсультувавшись з фармацевтом.
Раніше група вчених з’ясувала, що нанопластик може викликати хворобу Паркінсона та інші порушення в мозку.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!