"Після відділення від розгінного блоку "Фрегат" супутник вийшов на зв'язок, але згодом зв'язок з ним було втрачено, телеметрична інформація перестала надходити", - сказало джерело.
Передбачається, що втрата зв'язку могла бути викликана несправністю обчислювальних систем або засобів зв'язку. "Зв'язок міг перерватися через відмови передавача, цифрової обчислювальної машини або несправність акумуляторних батарей", - додав співрозмовник агентства.
Пізніше стало відомо про те, що супутник був застрахований на 121 мільйон доларів.
Ракета-носій "Зеніт-2ЅБ" стартувала з пускової установки номер 1 майданчики номер 45 космодрому "Байконур" з першим ангольським супутником "Ангосат". Пізніше в "Роскосмосі" повідомили, що розгінний блок "Фрегат-СБ" успішно вивів космічний апарат на цільову орбіту. Потім супутник відокремився від розгінного блоку.
Космічний апарат "Ангосат-1" являє собою геостаціонарний супутник зв'язку, який був побудований корпорацією РКК "Енергія" і буде експлуатуватися компанією "Ангосат". Це перший супутник зв'язку Анголи.
Планувалося, що супутник буде забезпечувати мовлення в частотних C - і Ku-діапазонах на територію Республіки Ангола, а також на територію всього африканського континенту. Проект "Ангосат" передбачає створення супутника зв'язку з ретранслятором, запуск його на геостаціонарну орбіту і створення наземної інфраструктури зв'язку та телевізійного мовлення.
28 листопада з російського космодрому "Восточный" стартувала ракета "Союз-2.1 б". Вона вивела супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) "Метеор-М" №2-1 і ще 18 малих космічних апаратів попутного навантаження на низьку навколоземну орбіту.
За попередніми даними, розгінний блок "Фрегат" з супутником "Метеор-М 2-1" не зміг утриматися на орбіті і затонув в Атлантичному океані.