Російська компанія «Орбітальні технології» спільно з РКК «Енергія» збирається запустити на орбіту космічний готель. Планують, що перший модуль споруди покине межі земної атмосфери в 2016 році. Про це в середу, 29 вересня, повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на директора компанії Сергія Костенка.Російська компанія «Орбітальні технології» спільно з РКК «Енергія» збирається запустити на орбіту космічний готель. Планують, що перший модуль споруди покине межі земної атмосфери в 2016 році. Про це в середу, 29 вересня, повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на директора компанії Сергія Костенка. На цей момент створення готелю знаходиться на стадії проектних робіт. Перший модуль майбутнього готелю об'ємом близько 20 кубічних метрів має бути споруджено в 2012-2013 роках. Розробку й створення модуля проводитимуть на підприємствах РКК «Енергія». «Низку угод про партнерство з РКК «Енергія» й Роскосмосом вже підписано», - уточнив директор «Орбітальних технологій».
Тим часом генеральний директор РКК «Енергія» Віталій Лопота заявив: «РКК «Енергія» готова стати генеральним підрядником цього масштабного проекту. Корпорація вже більше 10 років проводить розробки комерційної орбітальної станції».
Прокоментував плани «Орбітальних технологій» і «Роскосмос». За словами начальника управління пілотованих програм Олексія Краснова, космічний готель буде корисним не лише як комерційна структура, що прийматиме туристів, але й як місце, де зможуть проводити час мешканці МКС, наприклад, під час проведення ремонтних робіт на станції.
На орбіту готель доставить ракета-носій серії «Союз». Туристи зможуть потрапити до орбітального готелю на космічних кораблях «Союз», а їжу й вантажі підвозитимуть вантажні «Прогреси». Планують, що в чотирикімнатному готелі зможе одночасно проживати до семи осіб.
Окрім прийому туристів на борту космічного готелю планують проводити різні дослідження. За словами Костенка, компанія «Орбітальні технології» вже уклала контракти з клієнтами, що представляють різні галузі науки та індустрії. Зокрема, Костенко назвав медицину, кристалізацію білків, обробку матеріалів, дистанційне зондування Землі.
«Орбітальні технології» - не єдина компанія, що займається створенням космічних готелів. Американська фірма Bigelow Aerospace за здобутою в NASA ліцензією на технологію виготовлення надувних багатошарових орбітальних об'єктів створила й запустила на орбіту два надувних модулі - Genesis I і Genesis II. Поки всередині модулів не проводили наукові експерименти, але всі охочі за невелику плату могли розмістити всередині модулів невеликі предмети. Нещодавно Bigelow Aerospace оголосила про набір астронавтів для роботи в майбутніх космічних надувних станціях.