Росія розгорне нову систему глобальної розвідки вже в 2013 році
30 листопада, 2012, 07:47
Поділитися
Характеристики багатопозиційної розвідувально-інформаційної системи засекречені. Принцип роботи системи полягає у пошуку різних типів випромінювання літальних апаратів і кораблів, видачі їхніх точних координат і стеженні за переміщенням.
У Росії завершується узгодження технічної документації та обсягів фінансування проекту з організації багатопозиційної розвідувально-інформаційної системи (МРІС), пише російська газета "Известия" з посиланням на джерело в Міністерстві оборони. Впровадження нової системи глобальної розвідки, здатної відстежити літаки і кораблі на дальності у кілька тисяч кілометрів, почнеться вже у 2013 році.
Характеристики МРІС засекречені. Принцип роботи системи полягає у пошуку різних типів випромінювання літальних апаратів і кораблів, видачі їхніх точних координат і стеженні за переміщенням. Шукати МРІС буде випромінювання бортових радіолокаційних станцій, сигналів радіовисотоміру, GPS і ГЛОНАСС, теплової та інших видів енергії. МРІС зможе на великій відстані знаходити і малопомітні літаки B-2 або F-22.
За словами джерела видання, система вже може відстежувати і класифікувати кілька видів випромінювання, а її діапазон надалі можливо розширити. МРІС зможе давати, наприклад, цілевказання для високоточної зброї. При цьому засікти позицію самої МРІС за допомогою повітряної або космічної розвідки практично неможливо. Як очікується, система буде подвійного призначення.
Перші випробування МРІС у Росії були проведені у 2009 році, коли роботу системи відлагоджували на літаках і кораблях ВМФ Росії. В ході випробувань позиційний пост МРІС в Підмосков'ї виявляв і відслідковував літаки різних типів над Баренцевим морем. Точність визначення координат була високою - відхилення розрахованого курсу від фактичного склало кілька метрів.
Створенням схожого проекту у даний час також займається британська компанія BAE Systems. Її проект носить назву NAVSOP. Ця система також засекречена. Вона може відстежувати випромінювання літаків, кораблів і наземних засобів за вишками стільникового зв'язку, точками доступу Wi-Fi, радіостанціями, телевізійними антенами й іншими джерелами радіосигналу. !zn