Федеральне космічне агентство (Роскосмос) спільно з Російською академією наук розробило пакет пропозицій щодо місячної програми 3.
Російські дослідники повинні поступово розширювати інфраструктуру на попередньо розвіданому плацдармі зі сприятливими умовами освітлення, зв'язку з Землею і наявністю місячних природних ресурсів.
При цьому на Місяці можуть розмістити станції моніторингу Землі, стенди для відпрацювання нових космічних та медико-біологічних засобів для підготовки експедицій на Марс.
На першому етапі освоєння Південного полюса передбачається провести розвідку, на другому - створити необхідний полігон, на третьому - побудувати базу.
В ході освоєння Південного полюса Місяця за допомогою автоматичних і пілотованих засобів будуть визначені найбільш важливі технології, які буде необхідно надалі розробити.
Як повідомило джерело в Роскосмосі, пропозиції щодо нової місячної програми будуть розглянуті урядом разом з проектом Федеральної космічної програми на 2016-2025 роки. У цій програмі заплановано безліч дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на створення технологій з освоєння Місяця в 2026-2030 роках.
Як повідомлялося, в квітні віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін, який курирує оборонну та ракетно-космічну промисловість, заявив, що Росія планує закріпитися на Місяці назавжди. Він обґрунтував це тим, що Місяць - найближчий і поки єдине доступне людині джерело позаземної речовини, корисних копалин, мінералів, летючих сполук, води.