Про це сьогодні повідомляє The Guardian. Міністерство комунікацій РФ започаткувало проект із заміни популярних західних систем, якими користуються мільйони людей в усьому світі. Для цього представники міністерства зустрілися з розробниками фінської компанії Jolla і почали переговори щодо створення ОС для Росії на основі їхньої системи Sailfish OS.
За словами міністра комунікацій РФ Миколи Нікіфорова, майбутня ОС повинна зайняти 50% російського ринку до 2025 року. Зараз 81% росіян користується Android, а ще 15% - "операційкою" від Apple. Sailfish OS займає лише 0,5% російського ринку мобільних пристроїв. Нею користуються рідше, ніж не дуже популярними ОС Windows Mobile і Blackberry. Однак, Росію цікавить те, що продукт фінських розробників базується на відкритому програмному забезпеченні і не має зв'язків з США.
Більшість розробники Jolla раніше працювали на компанію Nokia, однак звільнилися після того, як фінський виробник мобільний телефонів вирішив закрити розробку власної ОС MeeGo і почав співпрацювати з Microsoft.
В цей же час, плани Москви дуже грандіозні. За словами Нікіфорова, майбутня фінсько-російська операційна система для мобільних пристроїв повинна стати популярною серед усіх країн БРІКС. Власне, російська сторона розраховує створити фінсько-російсько-китайську компанію, яка буде розвивати і поширювати майбутню ОС.
Кремль також хоче залучити до проекту ІТ компанії з інших країн БРІКС і запропонувати їм покрити 20% витрат на зарплату програмістам, які будуть задіяні у розробці "вбивці Adroid і iOS".
В цей же час, російська компанія МЦСТ працює над розробкою комп'ютерного мікропроцесора, який би зміг конкурувати на внутрішньому ринку з продукцією американських компаній AMD і Intel.
Остання розробка компанії отримала назву Elbrus–4C. Він здатний емулювати систему команд процесорів x86, що дозволяє йому працювати з популярними у світі ОС, такими як Windows і Linux. Хоча розробники визнають, що їхній процесор на кілька років відстає від західних.
А в цей же час, поки Росія вигадує свій замінник західним ОС, частка Android-смартфонів на світовому ринку зросла до 85%.