«Космічна прогулянка» російських космонавтів, що проходила у середу, 17 серпня, відбулася не за планом. Скафандр одного з них вийшов з ладу і змусив космонавта повернутися всередину Міжнародної космічної станції, повідомляє Gizmodo.
Олєг Артєм'єв повідомив про неполадки через дві години після виходу у відкритий космос для встановлення роботизованої руки. З його слів, напруга живлення його скафандра падала. Центр управління польотом наказав космонавту повернутися до шлюзу та підключитися до електромережі МКС. При цьому в ЦУП запевнили Артєм'єва, що з ним усе гаразд. Поки космонавт порався з сумкою для екіпажу перед входом у шлюз, ЦУП наполегливо вказав йому «кинути все і повернутися».
Артєм'єв повернувся на МКС, залишивши зовні свого колегу Дєніса Матвєєва. Пізніше ЦУП заявили, що «космічну прогулянку» доведеться завершити достроково. Якби напруга живлення скафандра Артєм'єва продовжувала падати, він втратив би зв'язок із ЦУП та Матвєєвим, вентилятор скафандра перестав би циркулювати повітря, що ускладнило б дихання космонавта.
У ЦУП заявили, що Артєм'єву нічого не загрожувало, але Джонатан Макдауел з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики з цим не згоден.
«Якщо ви працюєте зовні у вакуумі у несправному скафандрі, будь-хто, хто каже, що вам нічого не загрожує, не розуміє проблеми. Якщо відключиться електрика, скафандр швидко нагріється до незручної температури», — заявив він.
«Космічна прогулянка» космонавтів мала тривати близько шести з половиною годин. Артєм'єв і Матвєєв успішно встановили камери на європейський маніпулятор за межами МКС та знімали обмеження запуску з так званих «рук» механічного маніпулятора, коли напруга почала падати. Космонавти також мали перемістити зовнішній пульт управління та протестувати механізм, призначений для захоплення корисних вантажів у міру їхнього прибуття на МКС, але це, ймовірно, буде перенесено на інший вихід у відкритий космос.
Нагадаємо, новий глава "Роскосмосу" Юрій Борісов заявив російському автократу Владіміру Путіну, що Росія вийде з проєкту МКС після 2024 року. Пізніше стало відомо, що ці терміни ще не є остаточними і «рішення прийматиметься залежно від технічного стану станції», а сам вихід може відбутися і до 2030 року.