Світовий суд Таганського району Москви визнав фонд «Вікімедія» (Wikimedia Foundation Inc.) винним в адміністративному правопорушенні, оскільки він відмовився видалити статті про війну в Україні, які, зокрема, розповідають про звірства російських військових у Бучі, повідомляє «Інтерфакс».
«Wikimedia Foundation Inc. визнати винною у правопорушенні, передбаченому за ч.2 ст.13.41 (невидалення забороненого в РФ контенту) та призначити штраф у розмірі трьох мільйонів рублів», - оголосив рішення суддя.
Зазначається, що протокол щодо «Вікіпедії» склав Роскомнадзор, оскільки онлайн-енциклопедія відмовилася видалити близько десятка статей про повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Як повідомляє «НВ», на компанію було подано одразу два позови. Першим Роскомнадзор вимагав видалити інформацію зі статей «Битва за Київ (2022)», «Військові злочини в період вторгнення Росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру (2022)» та «Різня в Бучі».
Другий позов містив вимогу оштрафувати компанію за відмову видалити статтю «Вторгнення Росії в Україну (2022)» та статті про порох та димний порох.
Загальна сума накладеного на "Вікіпедію" штрафу склала п'ять мільйонів рублів (близько двох мільйонів гривень).
1 квітня стало відомо, що Збройні Сили України за добу звільнили 15 населених пунктів у Київській області. Серед них були Димер, Буча, Ірпенінь, Гостомель та іншими. Тоді стільки ж населених пунктів звільнили і на Чернігівщині.
Страшні кадри з деокупованих Бучі, Гостомеля та Ірпеня вразили весь світ та викликали природне обурення у лідерів усіх цивілізованих країн. На звільнених територіях Київщини знайшли братські могили з загиблими українцями. На вулицях Ірпеня, Бучі та інших міст лежать розстріляні в потилицю тіла зі зв'язаними за спиною руками, на дорогах – трупи, що обгоріли. Світові ЗМІ та українські журналісти повідомляють про звірства російських солдатів протягом майже місяця окупації Київщини, зокрема зґвалтування неповнолітніх.
Про те, що потрібно зробити для того, щоб винні у військових злочинах понесли за них покарання, читайте у статті Інни Ведерникової «Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руского міра» у Бучі?» на ZN.UA.