Космічний апарат Rosetta, який знаходиться на орбіті навколо комети 67Р/Чурюмова - Герасименко, виявив на її поверхні 120 яскравих плям шириною близько декількох метрів.
На даний момент їх складу ще не визначено, але вчені звертають увагу, що ці плями більшу частину часу перебувають у тіні. Крім цього, за місяць спостережень у них не спостерігалося ніяких змін.
Ці плями в 10 разів яскравіше поверхні комети Чурюмова - Герасименко. Вони часто розташовані групами, особливо біля підніжжя скель. Дослідники пояснюють це ерозією, в результаті якої частини скелі відколюються, і астрономи можуть спостерігати внутрішній матеріал комети.
"Найбільш правдоподібна версія, що плями складаються з водяного льоду. Під час наших спостережень комета знаходилася досить далеко від Сонця, тому водяний лід не міг швидко сублімуватись навіть під прямими сонячними променями. У той же час, якщо б плями були замерзлим вуглекислим або чадним газом, то ж кількість сонячного світла викликало б їх сублімацію", - сказав дослідник з Бернського університету Антуан Поммероль.
Вчені ще не з'ясували, коли утворилися виявлені космічним апаратом Rosetta плями, але у дослідників є два припущення. Перше: лід міг зібратися в тіньових місцях під час минулого зближення комети з Сонцем 6,5 років тому. Друге: замерзлі вуглекислий і чадний гази могли видавити водний лід на поверхню комети, коли вона була ще далеко від Сонця.
У середині червня модуль Philae передав нові дані з поверхні комети Чурюмова-Герасименко вперше після семи місяців сну.