Американська асоціація звукозаписних компаній (RIAA) зажадала від влади США прийняти новий закон про захист авторських прав у цифрову епоху.Американська асоціація звукозаписних компаній (RIAA) зажадала від влади США прийняти новий закон про захист авторських прав у цифрову епоху.На конференції Aspen Forum, яку регулярно проводить Інститут технічної політики (США), президент RIAA Кері Шерман заявив, що в існуючій редакції закон про авторське право дозволяє провайдерам та інтернет-компаніям не звертати уваги на порушення авторського права з боку користувачів. «DMCA ніяк не захищає інтереси постачальників контенту, - підкреслив функціонер. - Адже у нас немає можливості відслідковувати все, що відбувається у Мережі. Ні в кого немає такої можливості».
За його словами, Google могла б вже завтра встановити фільтр, блокуючий пошук піратських матеріалів, або принаймні розміщувати їх у самому кінці сторінки з результатами.
Втім, RIAA воліла б не чекати розробки нового закону, а приватно укласти партнерські угоди з посередниками - провайдерами, пошуковими системами, платіжними сервісами та рекламними майданчиками.
Консультант відеохостингу YouTube Ленс Каванаф, зрозуміло, не погодився із думкою правовласників. Він вважає, що законодавці вибрали вірний баланс між захистом копірайта і заохоченням веб-інновацій. В іншому випадку ніхто з винахідників не міг би кроку ступити без побоювання отримати повістку до суду за порушення чергового патенту.
Нині діючий документ (DMCA) набув чинності у 1998 році. Складний і спірний акт став результатом багаторічних переговорів між інтернет-провайдерами, веб-компаніями та постачальниками контенту. В його основу покладено твердження про те, що провайдери та сайти не несуть відповідальності за розміщення у Мережі матеріалів з порушенням копірайту, якщо останні своєчасно видаляються на прохання правовласника.