У ході дослідження вчені провели досліди на мишах, які були поміщені в умови, що підвищують ризик розвитку раку легенів. Тварини виявилися схильні до дії канцерогену, що міститься в тютюновому димі. Тривав експеримент 26 тижнів. Вчені використовували чотири групи мишей. Перша, контрольна, не отримувала ні впливу канцерогеном, ані ресвератрол. Друга отримувала тільки канцероген, третя - і канцероген, і лікування, а четверта - тільки лікування.
У результаті у 45% мишей, які отримували ресвератол назально, пухлин розвинулося менше і вони були меншого розміру. На думку дослідників, це свідчить про те, що ресвератол може бути використаний при профілактиці розвитку раку легенів.
Варто зазначити, що попередні дослідження не показали ніякої ефективності ресвератола при профілактиці раку легенів. Разом з тим, у тому разі антибіотик вводився орально і виявився ефективним при профілактиці раку шлунково-кишкового тракту, оскільки всмоктувався регіоном поразки.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.