Як зазначає видання, ракета злітає вертикально, але незабаром після зльоту вона змінює траєкторію руху і приблизно 80-100 кілометрів летить майже паралельно поверхні Землі. Це потрібно для того, щоб знизити навантаження на ракету.
Разом з тим, у серпні минулого року Falcon 9 не здійснила подібний маневр, а подолала більшу частину шляху вертикально. Це сталося через те, що тайванський супутник зв'язку, який перебував на борту Falcon 9, виявився легким для ракети, його вага склала 475 кілограм.
У результаті за п'ять хвилин після старту ракета піднялася на висоту 300 кілометрів. Через вертикальний рух Falcon 9 створила не традиційну V-подібну хвилю, а кругові гігантські ударні хвилі, які розтягнулися більш ніж на 1,8 мільйона квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює чотирьом територій Каліфорнії або трьом територіях України.
Через це через 13 хвилин після старту ракети в іоносфері Землі виникла діра, яка призвела до збоїв у роботі навігаційної апаратури над західними територіями США і прилеглих до них районах Тихого океану. Похибка датчиків GPS, викликана другою сходинкою Falcon 9, становила один метр.
На початку місяця в ЗМІ з'явилася інформація, що ракета-носій Falcon 9 не змогла доставити секретний урядовий супутник Zuma на орбіту.
За попередніми даними співрозмовників журналістів, через несправність супутник не зміг відокремитися від другого ступеня ракети-носія та впав разом із ним в океан.