Провідний еколог Сальвадора виступив проти будівництва Біткоїн-сіті біля підніжжя вулкана

Поділитися
Провідний еколог Сальвадора виступив проти будівництва Біткоїн-сіті біля підніжжя вулкана Еколог виступив проти будівництва міста біля підніжжя вулкана © Википедия
За його словами, це може призвести до катастрофи.

Провідний еколог Сальвадора Рікардо Наварро виступив проти ідеї підтримувати новий Біткоїн-сіті за допомогою геотермальної енергії вулканів. За його словами, це може закінчитись екологічною катастрофою, повідомляє The Telegraph.

Про плани збудувати біля підніжжя вулкана «Біткоїн-сіті» раніше заявив президент країни Найіб Букеле. Ідея полягає в тому, що це дозволить вирішити одну з головних проблем, з якими стикається майнінг криптовалюти – колосальні витрати енергії, яка потрібна для підтримки роботи комп'ютерів, що шифрують транзакції.

Але, як заявив Наварро, Сальвадор має насамперед зосередитись на тому, щоб задовольнити потреби в електроенергії свого шестимільйонного населення.

«Геотермальна енергія коштує дорожче, ніж нафта, інакше ми вже використовували б її більше. Зрештою ми просто купуватимемо більше нафти», - заявив еколог. Він додав, що підтримує використання екологічно чистої енергії, але впевнений, що політиків ввели в оману.

«Думати про будівництво міста поруч із вулканом рівносильно впевненості у власному багатстві просто тому, що ви живете поруч із банком. Геотермальна енергія не потребує вулканів. Їй потрібні ґрунтові води, потоки. Але у нас вже є проблема з нестачею води у Сальвадорі», - зазначив Наварро.

На даний момент Сальвадор імпортує майже чверть енергії, а частину, що залишилася, отримує від гідроелектростанцій, геотермальних і нафтових заводів.

Але у будівництва Біткоїн-сіті є і прихильники. Так, Самсон Мов із технологічної компанії Blockstream заявив, що будівництво міста може перетворити країну, яка страждає від бідності, на «фінансовий центр світу».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Згідно з планами, Біткоїн-сіті розташовуватиметься біля затоки Фонеско, поблизу вулкана Кончагуа, який і забезпечуватиме його електроенергією, необхідною для підтримки життя та майнінгу криптовалюти. За словами Букеле, уряд надасть землю, інфраструктуру та робочу силу, необхідні для залучення інвесторів.

Жителів міста буде звільнено від сплати муніципальних податків, податків на майно та дохід. Водночас залишиться податок на додану вартість.

Нагадаємо, у червні Сальвадор став першою країною світу, яка дозволила використання криптовалюти Bitcoin як платіжного засобу. Парламент країни переважною більшістю голосів підтримав таке рішення (62 «за», 19 «проти»).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі