Проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця

Поділитися
Проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця
За даними медиків, "в найближчі тижні і місяці" в трьох госпіталях Франції будуть зроблені ще кілька аналогічних операцій з імплантації штучного серця.

У Франції проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця нової конструкції. Про це повідомила французька компанія "Кармат", створена відомим кардіохірургом Аленом Карпантье і розробила кілька років тому це унікальний пристрій.

Воно відрізняється від інших моделей штучних сердець тим, що не вимагає регулювання функціонування ззовні при зміні інтенсивності фізичного навантаження людини. Нове серце, розроблене з допомогою фахівців авіаційно - космічного концерну ЕАДС і ряду інших високотехнологічних французьких компаній, працює практично так само, як біологічне. Датчики тиску і висоти, які використовуються в авіації, знімають інформацію про потік крові в серце, завдяки цьому штучний орган реагує практично миттєво, збільшуючи або зменшуючи струм крові.

Хірургічна операція була проведена групою фахівців під керівництвом Алена Карпантье в паризькому госпіталі імені Жоржа Помпіду. Прооперований пацієнт-чоловік страждав гострою формою серцевої недостатності, створювала реальну загрозу для його життя. Не виключалося, що без операції він помер би вже через місяць. В даний час пацієнт перебуває в реанімації і стан його, як свідчать лікарі, "нормальне" і "стабільний".

За даними медиків, "в найближчі тижні і місяці" в трьох госпіталях Франції будуть зроблені ще кілька аналогічних операцій з імплантації штучного серця.

Розробка унікального пристрою зажадала близько двадцяти років, "що не так вже й багато, враховуючи крайню складність проекту", сказав співдиректор "Кармат" Філіп Пулетти. В даний час ціна нової моделі штучного серця, важить 900 грамів, дорівнює приблизно 80 тис. євро.

На думку розробників, новинка медицини дозволить рятувати в рік життя десятків тисяч тяжко хворих людей. У Франції в рік від серцевої недостатності помирає близько 32 тис осіб. Багато хто так і не дочекавшись пересадки серця від донора.

Як уточнили представники компанії "Кармат", якщо у попередніх штучних сердець було по одному насосу (тобто вони могли замінити лише одне передсердя і один шлуночок серця), то в моделі французької розробки насосів два. Тобто штучний орган може практично повністю замінити серце, забезпечуючи як малий, так і великий кола кровообігу.

"Це справжня революція в кардіології, - сказав Патрік Натаф, завідувач відділення серцево-судинної хірургії паризького госпіталю "Біша". - Пристрої подібного типу вже існували, але вони забезпечували лише відносну автономію реципієнту. Нове серце дозволить хворим легше рухатися, меншою є небезпека коагуляції. Все світове медичне співтовариство з великою цікавістю спостерігатиме за результатами перших операцій та проведеного на їх основі дослідження".

Міністр охорони здоров'я Франції Марісоль Турен сердечно привітала медиків і інженерів з їх "видатним досягненням". "Франція може пишатися, тому що вона стала першопрохідцем у дуже важливій галузі охорони здоров'я, довела, що вона здатна на важливі наукові інновації", - сказала міністр. "Для тяжких кардіологічних хворих відкриваються нові перспективи", - підкреслила вона. !zn

Читайте також:

Вчені відкрили новий тип стовбурових клітин, які допоможуть відновлювати кінцівки

Проведені перші в світі операцію з пересадки людям тканин, вирощених із стовбурових клітин

Вчені виростили в пробірці мініатюрний мозок людини

Вчені виростили зі стовбурових клітин серце

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі