«Прихована» пляма на Сонці випустила потужний спалах, який призвів до проблем на Землі

Поділитися
«Прихована» пляма на Сонці випустила потужний спалах, який призвів до проблем на Землі На Сонці стався потужний спалах © Solar Dynamics Observatory
Незабаром вона повернеться до нашої планети і може спричинити магнітну бурю.

Вчені зареєстрували потужний спалах класу М9.6, який стався на Сонці 16 травня. Як повідомляє Space.com, його викинула сонячна пляма, яка ховалася за південно-східним краєм диска Сонця.

Незважаючи на те, що пляма не була спрямована безпосередньо у бік Землі, наслідки спалаху відчувалися на нашій планеті. Так, спалах призвів до короткострокового відключення радіозв'язку в деяких частинах Північної, Центральної та Південної Америки.

Через те, що Сонце обертається, пляма незабаром повернеться до Землі, і вже до вихідних дивитиметься прямо на нас.

Сонячні спалахи виникають, коли в атмосфері Сонця накопичується магнітна енергія, яка вивільняється як потужний сплеск електромагнітного випромінювання. Спалахи діляться на класи, які позначаються літерами: найпотужніші позначають літерою Х, середні - М, потім йдуть спалахи С-класу, В-класу і, нарешті, спалахи А-класу, які занадто слабкі, щоб суттєво вплинути на Землю.

Усередині кожного класу спалаху надають число від 1 до 10, яке позначає відносну силу спалаху. Недавній спалах класифікували як М 9.6, якби він був усього на 4% яскравішим, його класифікували б як X-спалах. Разом з тим існує ймовірність, що це був спалах класу Х, який частково закривало Сонце, тому на Землі його класифікували як М.

Хоча спалах був прихований за краєм сонячного диска, він все ж таки викликав відключення радіозв'язку через сильний імпульс рентгенівських променів і крайнє ультрафіолетове випромінювання, спрямоване до Землі. Випромінювання рухалося зі швидкістю світла і досягло Землі трохи більше, ніж за вісім хвилин. Воно іонізувало верхній шар земної атмосфери – термосферу – викликавши на той час короткохвильове радіовідключення на освітленій сонцем частині Землі.

Нагадаємо, 21 квітня Землі досягнув «повільний» корональний викид маси. Зазвичай таким потокам плазми потрібно кілька днів, щоб досягти Землі, той же летів до планети тиждень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі