"Вимирання видів, які ми відстежуємо по викопних скам'янілостям, зазвичай пояснюють кліматичними причинами. Але подібні зміни на Африканському континенті за останні кілька мільйонів років були дуже незначними, і зміна клімату явно не була головною причиною вимирань", - говорить Серен Фарбю з Гетеборзького університету, провідний автор дослідження.
Вимирання великих хижаків Східної Африки почалося близько чотирьох мільйонів років тому. Дослідники вважають, що в цей момент предки людини почали використовувати тактику клептопаразитизму, тобто, крали у хижаків здобич.
Щоб вижити, тварини виробили тактику захисту здобичі. Наприклад, леви охороняють її колективно, а леопарди закидають її на дерево.
Вчені відзначають, що на сьогоднішній день людина впливає на навколишнє середовище набагато сильніше, ніж будь-коли. Але це не означає, що раніше наші предки жили з природою в гармонії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.