Вчені заявили про те, що аномально високий вміст важких металів і незвичайний рожевий відтінок деяких молодих зірок можуть бути пов'язані з тим, що зірки поглинають сусідні кам'янисті планети. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arxiv.org.
Вчені вивчили молоду зірку 2MASS J08095427-4721419 з високим вмістом елементів важче водню і гелію, що характерно для старих зірок. Нещодавно вчені пояснили подібний вміст важких металів тим, що зірки поглинають сусідні планети, "забираючт" їхні важкі елементи.
Тепер астрономи з Пізанського університету провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що "поїдання" планет може призвести до зміни кольору зірки, надаючи їй незвичайний рожевий відтінок. Процес аналогічний тому, як фламінго або лосось, харчуючись рачками і отримуючи від них червоний пігмент, стають рожевими.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.